خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / آثار هنری در خیابان هنر پنانگ

آثار هنری در خیابان هنر پنانگ

آثار هنری در سرتاسر خیابان هنر پنانگ (Penang Street Art) دیده می شود . این نقاشی ها و آثار هنری جالب در امتداد جاده ها مانند خیابان مونتری (Muntri Street) ، خیابان های Weld Quay, Lebuh Leith, Armenian Street, Ah Quee و حتی بیشتر گسترش یافته است .

این اتفاق زمانی افتاد که ارنست زاچارِویک (Ernest Zacharevic) توسط شهرداری پنانگ در سال ۲۰۱۲ استخدام شده . از آن موقع به بعد چهره شهر پنانگ ، خیابان ها و دیوارهای شهر رنگ تازه ای گرفت و خیلی زود پر شد از آثار هنری خلاق و جذاب هنرمند لیتوانیایی آموزش دیده لندن، به نام ارنست زاچارِویک .

خیلی از این نقاشی ها بسیار محبوب شده اند مانند دختر کوچولویی با لباس خواب آبی رنگ بر روی یک دیوار سفید پهن با ارتفاع ۲۰ فوتی که در دو طرف آن دو پنجره واقعی قرار دارد و یا کودکان در یک قایق که ظاهرا خواهر و برادر هستند که بر روی دیوار یک خانه در اسکله نقاشی شده است . این آثار هنری در سراسر شهر پنانگمالزی پراکنده است و گوشه گوشه های این شهر پر است از آثار این هنرمند خلاق .

مسیر خیابان هنر پنانگ
نقشه مسیر خیابان هنر پنانگ

بهترین راه برای دیدن این آثار هنری این است که سه چرخه های سنتی پنانگ به نام Trishaw را کرایه کنید به مدت ۳۰ دقیقه به قیمت ۴۰ رینگیت و یا یک ساعت به قیمت ۸۰ رینگیت  در شهر پنانگ سواری کنید و از دیدن این آثار هنری لذت ببرید.

Penang Street Art
Location: around Georgetown (namely Jalan Penang, Muntri Street, Weld Quay, Lebuh Leith, Armenian Street, Ah Quee Street and more

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه شنبه, مهر ۲۱, ۱۳۹۴میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>