خانه / اخبار گردشگری / اتوبوس استانبول با اولین اتوبوس انرژی خورشیدی در ترکیه

اتوبوس استانبول با اولین اتوبوس انرژی خورشیدی در ترکیه

این نوع اتوبوس استانبول ، اولین اتوبوس با انرژی خورشیدی مورد استفاده در حمل و نقل عمومی در ترکیه ، دیروز در استانبول رونمایی شد که به عنوان افزایش انرژی تجدید پذیر در کشور مورد استفاده قرار می گیرد . موسسه تونل (IETT)، سازمان حمل و نقل استانبول در روز چهارشنبه این اتوبوس را به عنوان اولین اتوبوس انرژی خورشیدی در ترکیه رسما معرفی کرد .

این اتوبوس ، اولین اتوبوس استانبول از نوع خود در حمل و نقل عمومی در کشور ترکیه است که به دنبال افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر آن با ظرفیت سالانه انرژی خورشیدی ۳۸۰ میلیارد کیلووات ساعت، یکی از بالاترین در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد.

مقامات IETT  منطقه توپکاپی را ایستگاه اول برای مسیر این اتوبوس خورشیدی انتخاب کردند . این اتوبوس مجهز به ۱۵ پانل های خورشیدی بر روی سقف است. بر روی دو طرف این اتوبوس خورشیدی سفید رنگ نوشته شده “ما برای آینده و استفاده از انرژی خورشیدی در حمل و نقل عمومی فکر می کنیم “.

حمل و نقل عمومی بیش از ۱۴ میلیون نفر در استانبول ، بزرگترین شهر در ترکیه ، که همچنین دارای یکی از بدترین ترافیک ها در جهان شناخته شده است . با توجه انتشار مونوکسید کربن از وسایل نقلیه در استانبول ، استفاده از چنین اتوبوس هایی تاثیر جدی بر محیط زیست خواهد داشت .

منبع : http://www.dailysabah.com

مطالب تصادفی جالب

جشنواره خوراک شناسی بین المللی در مالزی (Malaysia International Gourmet Festival) یا به عبارتی جشنواره MIGF یک حماسه تاریخی است که هر ساله میزبان بهترین و مطرح ترین سرآشپزهای محبوب برای به وجود آوردن غذاهای اسطوره ای در کوالالامپور است .

جشنواره خوراک شناسی بین المللی در مالزی

پنج‌شنبه, سپتامبر 17, 2015جشنواره خوراک شناسی بین المللی در مالزی (Malaysia International Gourmet Festival) یا به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *