خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / باغ یادبود نیروانا آرامشی زیبا و بی صدا در مالزی

باغ یادبود نیروانا آرامشی زیبا و بی صدا در مالزی

 باغ یادبود نیروانا (Nirvana Memorial Garden) در نزدیکی درب خروجی پارک یادبود نیروانا (Nirvana Memorial Park) قرار دارد. باغ یادبود نیروانا (Nirvana Memorial Garden) و یا باغ یادبود مسیحیان (Christian Memorial Garden) مکانی برای دفن (قبرستان) سازگار با محیط زیست ، محیطی بسیار آرام و با اصول فنگ شویی و طراحی معاصر است. این مجموعه از باغ و پارک یادبود ، یک رکورد جدید برای ایجاد محیط های مسالمت آمیزی در مناطق خاص ، برای آرامش ابدی مسیحیان، بودائیان در مالزی است .

 باغ یادبود نیروانا فقط محل دفن و آرامش ابدی مسیحیان ، بودائیان و طرفداران تائو نیست، بلکه محلی برای امید دوباره یافتن زنده ها است. بوداییان عقیده دارند هیچ کس قادر نیست نیروانا را تشریح کند و نمی توان آن را با هیچ شرح و بیانی به کلام درآورد.

باغ یادبود نیروانا در منطقه کجنگ (kajang) ، مالزی یکی از چند باغ زنجیره ای خصوصی است که از سال ۱۹۹۰ در مالزی ، تایلند و سنگاپور به عنوان محلی برای امید دادن به زنده ها و آرامش ابدی مردگان افتتاح شد.

باغ از چند بخش جداگانه تشکلیل شده و بازدیدکنندگان را در ابتدای ورود با مجسمه های زیادی از لاک پشت هایی که بال دارند و سر آنها شبیه به اژدها است شگفت زده می کند. مجسمه هایی که بودائیان به امید عمر طولانی و زندگی پر برکت آنها را در این محل نصب می کنند.

مجسمه اژدها سبز (Green Dragon) در سمت چپ باغ و ببر سفید (White Tiger)  در سمت راست باغ ، نمادهایی از برکت برای آیندگان است .

باغ یادبود مسیحیان در باغ یادبود نیروانا ، در مجاورت پارک یادبود نیروانا ، مکانی بی سر و صدا و زمین استراحت نهایی برای مؤمنان است. و شامل بخش های مختلف از جمله منطقه جاشوا (Joshua Zone) ، منطقه متی (Matthew Zone) ، منطقه بنیامین (Benjamin Zone) و منطقه یعقوب (Jacob Zone) است.

پارک یادبود نیروانا در منطقه کوچکی در سلانگور به نام Semenyih در ۸ کیلوتری جنوب شرقی کجنگ واقع شده است. این پارک بزرگترین پارک یادبود در جهان است و در حدود ۵۱۵ جریب زمین و در ۲۵ دقیقه از طریق بزرگراهها از کوالالامپور در دسترس است. این پارک شامل قسمت های مختلفی شامل : اژدهای طلایی مردگان نیروانا (Nirvana Golden Dragon Columbarium) که این اژدها با ۱،۰۰۰ فوت طول ، طولانی ترین ساختار اژدهایی است که توسط انسان در جهان ساخته شده است، که ۱۰،۰۰۰ کاشی و سرامیک در آن بکار رفته است. سلسله چینی مردگان (Chinese Dynasty Columbarium) – یادبود بای گوانگ (Bai Guang Memorial) – باغ صلح آبشار آلاچیق و قسمت های مختلف دیگر.

مطالب تصادفی جالب

مرکز خرید گورنی پاراگُن ، در کنار ساحل با بیش از 40 بوتیک مد و 30 رستوران یک معیار کاملا منحصر به فرد در پنانگ است.

مرکز خرید گورنی پاراگُن پنانگ در مالزی

یکشنبه, اکتبر 11, 2015مرکز خرید گورنی پاراگُن (Gurney Paragon Mall) یکی از بهترین مراکز خرید پنانگ همراه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *