خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / جنگل استوایی بوکیت ناناس از مهمترین پارک های سبز مالزی

جنگل استوایی بوکیت ناناس از مهمترین پارک های سبز مالزی

جنگل استوایی بوکیت ناناس از قدیمی ترین جنگل های حفاظت شده کوالالامپورمالزی است. جنگل استوایی بوکیت ناناس (Bukit Nanas Forest Reserve) در منطقه بوکیت ناناس مالزی ، تپه ای سرسبز است که برج کوالالامپور (Menara KL) یا برج KL بر روی آن قرار دارد .

جنگل استوایی بوکیت ناناس که به جنگل اکو پارک (KL Forest Eco Park) نیز معروف است ، به عنوان یکی از پارک های مالزی ، تنها یک پارک معمولی سرسبز نیست ، بلکه تنها جنگل استوایی ایستاده در قلب کوالالامپور با ۱۱ هکتار مساحت به حساب می آید . پارک جنگلی بوکیت ناناس در حقیقت ریه سبز کوالالامپور است .

جنگل استوایی بوکیت ناناس از قدیمی ترین جنگل های حفاظت شده کوالالامپور - مالزی است.
جنگل استوایی بوکیت ناناس

بازدید کننده شانس دیدن تنوع غنی از گیاهان در داخل جنگل استوایی بوکیت ناناس را دارند که شامل  گیاهان نادر، خزندگان، سرخس، و درختان غول پیکر می شود . پنج مسیر پیاده روی کوتاه در این پارک تعبیه شده است. که بازدید کنندگان می توانند به مرکز اطلاعات جنگل در خیابان راجا چولان (Raja Chulan) مراجعه کنند .

در طول مسیرهای  پیاده روی در جنگل بوکیت ناناس ، اگر شانس داشته باشید ممکن است قادر به دیدن بسیاری از پروانه های رنگارنگ و حشرات و میمون های دم دراز که در این پارک زندگی می کنند ، سنجاب و گونه های پرندگان مانند : پرنده سفید پادشاه فیشر (White-Throated King Fisher) ، مینا و بلبل ( Common Myna, Yellow-Vented Bulbul and White-rumped Shama) باشید.

ساعات بازدید : همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۶ بعدازظهر ، از جمله تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عمومی.

مبلغ ورودی : رایگان

جنگل استوایی بوکیت ناناس در نزدیکی برج KL واقع شده است. شما می توانید با مونوریلKL  به ایستگاه بوکیت ناناس بروید و با ۱۰ دقیقه پیاده روی به دروازه اصلی در خیابان پونکاک (Jalan Puncak) برسید. از اینجا، خدمات شاتل رایگان به فاصله زمانی ۱۵ دقیقه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۰۶:۰۰ بعدازظهر در دسترس است و بعد از  ساعت ۶:۰۰ می توانید برای رسیدن به برج تاکسی بگیرید.

البته جنگل اکو پارک KL به طور موقت تا اتمام ساخت سازهایی که در این جنگل در حال انجام شدن است از تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۲ به روی بازدیکنندگان بسته است .

(Open: 07:00 – ۱۸:۰۰ (free guided tours are available at 10:30, 12:30, 14:20 & 16:30
Address: Menara Kuala Lumpur, Jalan Puncak, Off Jalan P. Ramlee
Telephone: +603 2020 5448

 

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه‌شنبه, اکتبر 13, 2015میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *