خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های ارمنستان / صومعه خور ویراپ – دشت آرارات – ارمنستان

صومعه خور ویراپ – دشت آرارات – ارمنستان

جای تعجب نیست که صومعه خور ویراپ (Khor Virap Monastery) یکی از جاذبه های مورد علاقه بسیاری از مسافران ارمنستان باشد. کوه باشکوه آرارات درست پشت کلیسا قرار دارد و برای چشم انداز کلیسا یک پس زمینه فوق العاده را ایجاد می کند. همچنین مردم محلی معتقد بودند که کوه آرارات ، صومعه خور ویراپ را از یک زلزله قوی در گذشته محافظت کرده است.

صومعه خور ویراپ  به معنی “گودال عمیق” یا “چاه عمیق” یک کلیسای ارمنی در دشت آرارات در ارمنستان ، در نزدیکی مرز با ترکیه ، در حدود ۸ کیلومتر (۵٫۰ مایل) جنوب آرتاشات (Artashat) ، استان آرارات واقع شده است .

اعتقاد بر این است که سنت گرگوری روشنفکر ، برای موعظه مسیحیت به مردم ارمنستان در سیاه چالی که ۷ تا ۸ متر زیر زمین حفر شده زندانی بود. با وجود اینکه ۱۳ سال در زندان به سر برد این یک معجزه بود که وقتی او را پیدا کردند هنوز زنده بود. معلوم شد که در طول این سال ها، یک بانوی مسیحی برای او مخفیانه نان برده است.
دقت کنید افرادی که از مکان های بسته هراس دارند، توصیه می شود به گودال وارد نشوند. پایین رفتن از نردبان عمودی به داخل گودال، کاملا چالش بر انگیز است.

هر ساله سالگرد رهایی گرگوری در کلیسای جامع ایروان جشن گرفته می شود و صومعه خور ویراپ به عنوان یک مرکز زیارتی برای مردم ارمنستان شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *