خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / عمارت چئونگ فَت تزه در پنانگ، برنده جایزه های متعدد

عمارت چئونگ فَت تزه در پنانگ، برنده جایزه های متعدد

عمارت چئونگ فَت تزه (Cheong Fatt Tze Mansion) ، خانه یک صنعتگر چینی در دهه ۱۸۹۰ بود و برنده جایزه بهترین عمارت و معماری چینی در قرن ۱۸ و ۱۹ شد. با تکیه قوی بر طراحی فنگ شویی ، یک تیم کارشناس ارشد از صنعتگران چینی ، بیش از هفت سال برای ساخت این عمارت زمان گذاشتند که شامل ۵ حیاط گرانیتی ، ۳۸ اتاق ، ۷ راه پله و ۲۲ پنجره شیشه ای رنگ آمیزی شده می شود. مردم محلی آن را عمارت آبی می خوانند و به عنوان یکی از تنها سه قصر سنتی چینی در خارج از چین باقی ماند. این عمارت در سال ۱۹۸۹ دوباره بازسازی شد.

عمارت چئونگ فَت تزه یکی از جاذبه های گردشگری مهم و شناخته شده در پنانگ است.  عمارت چئونگ فَت تزه ، عمارت سنتی هاکا(Hakka)  و به سبک تئوچائو (Teochew) می باشد .

عمارت چئونگ فَت تزه در شبکه های تلویزیونی مختلف و  کانال های تاریخ و کانال های سفر و گردشگری معرفی شده و در بسیاری از فیلم ها از آن استفاده شده و برنده چندین جایزه مختلف شده است .

عمارت چئونگ فَت تزه  در سال ۱۹۹۵ برنده جایزه ملی معماری مالزی و در سال ۲۰۰۰ برنده جایزه عالی ترین میراث حفاظت یونسکو شد و در سال های مختلف دیگر هم جوایز بین المللی دیگر را نیز دریافت کرد .

Address: 14, Leith Street, 10200 Penang
Tel: +604 262 0006

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه‌شنبه, اکتبر 13, 2015میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *