خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / غارهای باتو از جاذبه های مذهبی سلانگور – مالزی

غارهای باتو از جاذبه های مذهبی سلانگور – مالزی

غارهای باتو یا باتو کیو (Batu Caves) یکی از جاذبه های توریستی محبوب در سلانگور ، مالزی است. از محبوبیت های اصلی این جاذبه گردشگری ، مجسمه بزرگ طلایی به عنوان خدای هندو در در ورودی و بالا رفتن از ۲۷۲ پله که شما را به غار اصلی می رساند .

به راحتی با تاکسی و اتوبوس می توانید به غارهای باتو برسید و از قسمت های مختلف شهر کوالالامپور هم با مترو به راحتی می توانید به اینجا بیایید .

غارهای باتو شامل سه غار بزرگ و تعداد غار کوچکتر است . معبد ۱۰۰ ساله و مجسمه های ساخته شده در داخل غارهای اصلی و اطراف آن ، از اماکن مهم مذهبی توسط هندوها بشمار می رود.

کلیسای جامع غار از بزرگترین و محبوب ترین ها در غار باتو  است ، و چند زیارتگاه هندو در زیر سقف قوسی شکل با ارتفاع ۱۰۰ متر ، معابد غار ، گالری هنری غار و مجسمه ها و نقاشی هندو در گوشه گوشه غارهای باتو از زیبایی های دیگر این مکان زیبا و باشکوه بشمار می رود .

 

غارهای باتو نقطه کانونی جشنواره هندوها است که سالانه هزاران نفر از کوالالامپور و دیگر شهرهای مالزی به اینجا می کشاند.

Batu Caves Kuala Lumpur
Opening Hours: Daily, 06:00 – 21:00
Address: Batu Caves, Sri Subramaniam Temple, Kuala Lumpur, Malaysia
Tel: +603 2287 9422
How to get there: 13km north of Kuala Lumpur How to get there: Take Intrakota bus No 11D from the Central Market or the Cityliner bus No 69 at Jalan Pudu to get to Batu Caves. Taxis are also available anywhere around city

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه‌شنبه, اکتبر 13, 2015میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *