خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / معبد سین هو بزرگترین معبد چینی های مالزی

معبد سین هو بزرگترین معبد چینی های مالزی

معبد سین هو (Thean Hou Temple) بزرگترین معبد چینی های مالزی و از مهمترین جاذبه های مالزی است. این معبد بزرگ و زیبا که از دیدنیهای کوآلالامپور ، مالزی می باشد بهترین وقت برای بازدیدش زمان سال نوی چینی هاست که همه جا با مجسمه های زیبایی تزیین شده و فانوس های قرمز رنگ چینی محوطه معبد رو پوشاندند. این معبد چینی شگفت انگیز در بالای تپه کوچکی قرار دارد و دارای تالار هایی چند منظوره با سقف طلایی و ردیف هایی از فانوس های آویخته می باشد. داخل معبد سه مجسمه بزرگ با سه خدای اصلی رو به روی در ورودی قرار دارد که اولی خدای ثروت دومی خدای قدرت و سومی خدای سلامت.

ورودی جلویی معبد سین هو بزرگ ، دارای یک دروازه چند قوسی با ستون قرمز است به نماد رفاه و ثروت خوب است. همچنین ، بر روی پشت بام های معبد نمادهای از اژدها قرار دارد . شما اغلب می توانید بازدیدکنندگانی که در حال نماز نیایش هستند و عود روشن می کنند را ببینید .  در داخل معبد بر روی زمین ، مجسمه ۱۲ حیوان مربوط به تقویم چینی وجود دارد. بسیاری از چینی ها این محل را برای مراسم عروسی خود برگزینند. همچنین زائران و بازدید کنندگان می توانند برای آگاهی از طالع خود از طالع بینانی که در معبد این خدمات را انجام می دهند بهره بگیرند.

Opening Hours : Daily: 09:00 – 18:00
Address : 65 Persiaran Endah, Off Jalan Syed Putra, Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan 50460
Tel : +603 227 4 7088

 

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه‌شنبه, اکتبر 13, 2015میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *