خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر  کوالالامپور واقع شده است.که در نزدیکی رودخانه گمبک (Gombak river) ، مسجد جامع (Masjid Jamek) ، بازار مرکزی (Central Market) و محله چینی ها (China Town) قرار دارد. میدان مردکا به عنوان  هسته مرکزی کوالالامپور و از مهمترین جاذبه های مالزی و محل استقلال کشور مالزی در تاريخ ۳۱ اگوست سال ۱۹۵۷ بوده است .

مهمترین ساختمان های میدان مردکا (Merdeka Square) شامل : ساختمان سلطان عبدالصمد (Sultan Abdul Samad) ، باشگاه سلطنتی سلانگور (Royal Selangor Club) و موزه تاریخ ملی (National History museum) است. میله پرچم ۱۰۰ متری معروف مالزی در این میدان واقع شده است که این پرچم در ۳۱ اگوست سال ۱۹۵۷ به اهتزاز درآمد و استقلال کشور مالزی رسما اعلام شد.

امروزه میدان مردکا مکان محبوبی برای رویدادهای مختلف مانند کنسرت در فضای باز ، کارناوال ، شروع / نقطه پایانی برای مسابقات ماراتن بشمار می رود.

در سمت چپ میله پرچم ، موزه تاریخ ملی قرار دارد . این موزه درهای خود را در سال ۱۹۶۶ به عنوان موزه تاریخ ملی باز کرد و بازدید کنندگان را قادر به کشف تعداد زیادی از میراث تاریخی مالزی از طریق نمایشگاه دائمی نمود. مجموعه ای موثری از آثار باستانی در این موزه نگهداری می شود که جنبه های مختلف از تاریخ طبیعی مالزی از گذشته باستان تا به امروز در اینجا وجود دارد.
این مجموعه همچنین شامل ماسه سنگ دگرگونی ۵۲۰ میلیون ساله، سکه طلا هشت طرفه که قدمت آن به قرن ۱۵ برمی گردد ، است.

بدون هیچ گونه شکی زیبا ترین ساختمان در میدان مردکا، ، ساختمان سلطان عبدالصمد است. ساختمان سلطان عبدالصمد در سال ۱۸۹۷ ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است. این ساختمان منحصر به فرد دارای یک برج ساعت ۴۱ متری بیگ بن است که این ساختمان در اصل به عنوان مرکز چندین اداره دولتی به شمار می رفت و برای چندین دهه مورد استفاده دادگاه عالی و دیوان عالی بود تا اینکه پس از احداث شهر اداری پوتراجایا و انتقال این دادگاه ها به کاخ دادگستری در آنجا ، این میدان برای بازدید گردشگران به یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور تبدیل شد.

مطالب تصادفی جالب

مرکز خرید گورنی پاراگُن ، در کنار ساحل با بیش از 40 بوتیک مد و 30 رستوران یک معیار کاملا منحصر به فرد در پنانگ است.

مرکز خرید گورنی پاراگُن پنانگ در مالزی

یکشنبه, اکتبر 11, 2015مرکز خرید گورنی پاراگُن (Gurney Paragon Mall) یکی از بهترین مراکز خرید پنانگ همراه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *