خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های ارمنستان / کاسکاد ایروان،راه پله بزرگ ارمنستان

کاسکاد ایروان،راه پله بزرگ ارمنستان

کاسکاد ایروان ، یک راه پله بزرگ در ایروان ، ارمنستان است. که به مرکز شهر منطقه کنترون (Kentron) ایروان ، بنای یادبود محله (Monument Neighborhood) و به پارک پیروزی (Haghtanak Park (Victory Park در بالای کاسکاد متصل می شود. ساخت و ساز کاسکاد (cascade) این آبشار پله ای بزرگ که به هزار پله نیز معروف است ، توسط معماران جیم تورسیان (Jim Torosyan) ، اصلان میختاریان (Aslan Mkhitaryan) و سرجیس گورزادیان (Sargis Gurzadyan) طراحی شده  و در سال ۱۹۷۱ شروع شد و در سال ۱۹۸۰ به پایان رسید.

برای بالا رفتن از کاسکاد می توانید از پله برقی و یا آسانسور استفاده کنید که تا ساعت ۱۱ شب فعال است و بعد از ۱۱ شب رفت و آمد روی پله ها فقط می توانید از پله های معمولی استفاده کنید .

محوطه ای با طراحی فوق العاده ، فضای سبز و گلکاری شده محوطه و نمای زیبای شهر ایروان از بالای کاسکاد ، فقط بخش کوچکی از زیبایی های این آبشار هزار پله است .

مجسمه های برنزی که توسط هنرمندان برجسته طراحی شده است در محوطه کاسکاد این مکان را تبدیل به یک مکان هنری ، تاریخی و تفریحی کرده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>