خانه / اخبار گردشگری / مسابقه دختر شایسته جهان اسلام به میزبانی مالزی در سال ۲۰۱۵

مسابقه دختر شایسته جهان اسلام به میزبانی مالزی در سال ۲۰۱۵

پنجمین دوره مسابقه دختر شایسته جهان اسلام امسال در سال ۲۰۱۵ در کوالالامپور ، مالزی برگزار می شود . این نخستین بار است که مالزی این رویداد معتبر برای مسلمان برگزار می کند.

 دختر شایسته جهان اسلام (World Muslimah Award) یک مسابقه بین‌المللی زیبایی است که هر سال از سوی انجمن زنان مسلمان و با حمایت صنعت مد اندونزی برگزار می‌شود. این مسابقه پس از اعتراض زنان مسلمان اندونزی به برگزاری مسابقه دختر شایسته جهان به وجود آمد.

در انتخاب دختر شایسته مسلمان ، پایبندی به اصول دینی ، قرائت و تقسیر قرآن و داشتن حجاب صحیح و مناسب ، مواردی است که مد نظر داوران قرار دارد. البته برای دور نهایی نیز دختران باید یک سری موارد معنوی دیگر را نیز رعایت کنند .

هرساله بیش از ۵۰۰ دختر از کشورهای اسلامی درخواست‌های خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده بودند. پای‌بندی به آموزه‌های اسلامی یکی از ملاک‌های اصلی برای پذیرفتن داوطلبان است.

این برنامه به طور مشترک توسط بنیاد جهان اسلام (WMF) است ، در اندونزی و صدای بنیاد بانوان (Yasnita) برگزار می شود که امسال برای اولین بار قرار است پنجمین دوره مسابقه دختر شایسته جهان اسلام در خارج از اندونزی و در نوامبر ۲۰۱۵ در کوالالامپور ، مالزی برگزار شود.

مطالب تصادفی جالب

جشنواره باربیکیو کباب و شیشلیک ارمنستان هر ساله با حضور سرآشپزهای حرفه ای و آماتور از مناطق مختلف ارمنستان برای پخت 40 گونه کباب و هر کدام با ویژگی های خاص خود در شهر آختالا برگزار می شود

جشنواره باربیکیو کباب و شیشلیک ارمنستان

جمعه, سپتامبر 11, 2015آیا شما کسی را می شناسید که کباب دوست نداشته باشد ؟ ما ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *