خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور – بلندترين ساختمان های دوقلو در جهان

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور – بلندترين ساختمان های دوقلو در جهان

برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور (Petronas Twin Towers) ، قبل از اينکه در سال ۲۰۰۴ از تايپه ۱۰۱ طبقه ای پيشي بگيرد از بلندترين ساختمان های جهان به شمار مي رفت. با اين وجود اين برج ها هنوزهم به عنوان بلندترين ساختمان های دوقلو در جهان به شمار مي روند. برج هاي ۸۸ طبقه ای تا حد زيادي از بتن مسلح ساخته شده و با نماي بيروني پولادي و شيشه اي براي شبيه بودن به نقوش موجود در هنر اسلامي که بازتابي از دين اسلام در مالزی است طراحي شده اند. ميان دو برج از برج هاي دوقلوی پتروناس ، پل آسماني از طبقات ۴۱ و ۴۲ نشان داده مي شود.

در مارس سال ۱۹۹۳ ، خاکبرداری محل احداث برج ها در حدود ۳۰ متری عمق زمین آغاز شد. هر شب ۵۰۰ کامیون، خاک های پی ساختمان را بارگیری می کرد.
بازدید از این برج های مشهور در برخی روزهای خاص هفته ، از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب با پرداخت ورودیه (حداکثر ۲۵ دلار برای بزرگسالان) امکان پذیر است. این بلیط ها محدود هستند و روزانه فقط نصیب ۱۰۰۰ نفر می شود.
برج هاي دوقلوی پتروناس با احتساب آنتن بالای برج ها ، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند.

 

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه‌شنبه, اکتبر 13, 2015میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *