خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / قلعه کورنوالیس،بزرگترین قلعه ایستاده در مالزی

قلعه کورنوالیس،بزرگترین قلعه ایستاده در مالزی

قلعه کورنوالیس (Fort Cornwallis) ، بزرگترین قلعه ایستاده در مالزی است ، و زمانی به عنوان سنگری ستاره شکل مورد توجه بود که به عنوان ساختار دفاعی در برابر دزدان دریایی ، نیروهای کداه (Kedah forces) و حتی در طول جنگ های ناپلئونی در برابر فرانسه در نظر گرفته می شد. این قلعه در سال ۱۷۸۶ ساخته شد و نزدیک گردشگاه و برج ساعت پنانگ قرار دارد که بعد از مارکی چالز کورنوالیس (Marquis Charles Cornwallis) نام گذاری شد. هرچند این قلعه برای سربازان توپخانه سلطنتی و نظامی در نظر گرفته شده بود، اما بیشتر کارکرد اداری داشت تا دفاعی. با ۴۴۹۰ متر مربع مساحت، در اصل با یک حصار بندی با ساختار دائمی ساخته شده بود، امروزه تنها مجموعه ای از ۱۰ فوت دیوار بیرونی با یک پارک محصور در داخلش باقی مانده است.

قلعه کورنوالیس در شمال شرقی ساحل پنانگ واقع شده است ، قدم زدن در امتداد محیطی قلعه کورنوالیس،  ۱۰ دقیقه طول می کشد که یک تجربه فوق العاده خواهد بود .

یک مجسمه برنزی از کاپیتان فرانسیس (Captain Francis) نزدیک ورودی اصلی قلعه کورنوالیس ، ایستاده است . در داخل قلعه سلول های زندان، پادگان، مهمات مناطق ذخیره سازی، وجود داشته است .

در گوشه جنوب غربی قلعه اولین کلیسای کوچک پنانگ ، ساخته شده در سال ۱۷۹۹ قرار دارد . همچنین می توانید چندین توپ برنز قدیمی داخل قلعه از جمله سری رامبی (Seri Rambai) را دید . در حال حاضر در داخل قلعه کورنوالیس انواع نمایشگاه آموزنده برپا است.

Opening Hours: 09:00 – ۱۸:۳۰ Daily
Location: Lebuh Light
Tel: +602 61 0262

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه‌شنبه, اکتبر 13, 2015میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز شهر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *