خانه / برترین جاذبه های گردشگری / جاذبه های مالزی / معبد وات چایا مانگ کالارام ، بزرگترین معبد تایلندی در پنانگ

معبد وات چایا مانگ کالارام ، بزرگترین معبد تایلندی در پنانگ

معبد وات چایا مانگ کالارام ، بزرگترین ، معبد تایلندی در پنانگ – مالزی است . وات چایا مانگ کالارام (Wat Chaiya Mangkalaram) ، معبد تایلندی ساخته شده در سال ۱۸۴۵ ، که دارای مجسمه غول پیکر بودا خمیده می باشد. این مجسمه ۳۳ متر طول دارد و گفته می شود در نوع خود سومین مجسمه بزرگ در جهان است و به معنای جدا شدن کل بودا از امور دنیوی در آخرین روز زندگی خودش است. این مجسمه به عنوان حالت استراحت نهایی بودا قبل از مرگش معروف می باشد ، علاوه بر مجسمه خوابیده بودا ، شما می توانید مجسمه های کوچک تر بودا را در شکل های مختلف در اطراف معبد ببینید. علاوه بر این ، این معبد دارای نقاش های دیواری رنگارنگ که زندگی بودا را به تصویر می کشد می باشد.

معبد وات چایا مانگ کالارام به سبک تایلندی و سقف زرق و برق دار طراحی شده است. . ورودی معبد یک مجسمه از ناگا (naga) (اژدها آب جنوب شرق آسیا) قرار دارد و در حالی که خروج  معبد  توسط یک اژدهای چینی (معادل شرق آسیا) مشخص شده اند.

ساعت کار معبد وات چایا مانگ کالارام : هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر

Opening Hours: 10:00 – ۱۸:۰۰ Daily
Location: Lorong Burma, Pulau Tikus, Georgetown

مطالب تصادفی جالب

ساختمان سلطان عبدالصمد در سال 1897 ساخته شد و توسط یک معمار انگلیسی، به نام ای سی نورمن (AC Norman) به سبک معماری اسلامی طراحی شده است.

میدان مردکا کوالالامپور – محل استقلال کشور مالزی

سه شنبه, مهر ۲۱, ۱۳۹۴میدان مردکا کوالالامپور(میدان استقلال و یا داتاران مردکا (Dataran Merdeka)) در مرکز ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>